Ada Modern

Dev Buluşma: 50 İllüstratör Bir Arada

Ülkemizde ve dünyada kendilerini kanıtlamış 50 Türk illüstratör'ün bugüne kadarki en büyük buluşması olan İLLÜSTRATÖRLER SERGİSİ'nin küratörlüğünü Selin Atasoy, koordinatörlüğünü ise Pınar Yüzbaşıgil ile Özgür Çakıt üstleniyor.

Sergi Hakkında
Eserler
Sanatçılar

KUŞADASI’NDA DEV İLLÜSTRATÖRLER BULUŞMASI

Kuşadası Ada Modern Sanat Galerisi, Türkiye’den ve dünyadan modern ve çağdaş sanat eserlerinin sergilenmesi amacıyla 3 Haziran’da açıldı. Galeride bulunan sürekli ve süreli sergi alanları; resim, heykel, yerleştirme, video, yeni medya ve fotoğraf gibi farklı çalışmalarla periyodik olarak yenilenen sergilere ev sahipliği yapacak. Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde hayata geçirilen Ada Modern Sanat Galerisi açılış sergisi olarak dev bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 

Ülkemizde ve dünyada kendilerini kanıtlamış 50 Türk illüstratör'ün bugüne kadarki en büyük buluşması olan İLLÜSTRATÖRLER SERGİSİ'nin küratörlüğünü Selin Atasoy, koordinatörlüğünü ise Pınar Yüzbaşıgil ile Özgür Çakıt üstleniyor. 2018 yılında 32 sanatçının katılımı ile İstanbul Dada Salon Art Gallery’de açılan İllüstratörler Sergisi’nin de küratörlüğünü yapan Atasoy tüm dünyada gittikçe yükselen ve hak ettiği değeri görmeye başlayan illüstrasyon sanatı ile ilgili yaz boyunca Kuşadası’nda canlı performanslar, atölyeler ve farklı etkinlikler gerçekleştireceklerini belirtiyor. 

Ethem Onur Bilgiç, Kaan Bağcı, Selman Hoşgör, Merve Atılgan, Ayça Kılıçoğlu, Dünya Atay, Ömer Faruk Yaman, Murat Kalkavan, Burak Beceren, Geray Gençer, Cem Özüduru, Eren Caner Polat, Halil Sercan Tunalı, Murat Miroğlu, Duygu Topçu gibi dünyanın dört bir yanında yaşayan ve çalışan birçok başarılı Türk sanatçıyı ağırlayan sergi, dört ay boyunca Kuşadalılara, Kuşadası’nı ziyaret eden tüm yerli ve yabancı misafirlere ve özellikle gençlere açık olacak. 

Ada Modern Sanat Galerisi ayrıca aynı çatı altındaki, muhteşem Kuşadası manzaralı Art Cafe ve tasarım ürünlerinin satıldığı Art Store ile ziyaretçilerine hizmet verecek.

“50 İllüstratör Bir Arada” sergisi ve Aydın’ın ilk modern sanatlar sergi salonu olma özelliğini taşıyan Kuşadası Ada Modern Sanat Galerisi’nin programları hakkında bilgi almak için www.adamodern.com internet sitesini  ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlik
Dev Buluşma: 50 İllüstratör Bir Arada Sergisi

Yer
Ada Modern Sanat Galerisi, Atatürk Bulvarı, Liman Cad. 09400 Kuşadası / Aydın

Ziyaret tarih ve saatleri
3 Haziran - 1 Ekim 2021 Salı - Cumartesi 11:00 - 19:00

Küratör
Selin Atasoy

Koordinatörler
Pınar Yüzbaşıgil, Özgür Çakıt

Sanatçılar
AYBARS YÜCEL / Devak, AYÇA KILIÇOĞLU, BEHNAN SHABBIR, BERAT PEKMEZCİ, BERİL İRMAN, BERK ŞENTÜRK, BERK ÖZTÜRK, BURAK AĞDEMİR, BURAK BECEREN, CAN ÇETİNKAYA, CAN TUĞRUL, CEM ÖZÜDURU, CEYHUN ŞEN, DİLRUBA KARALP / Heleloyi, DUYGU TOPÇU, DÜNYA ATAY, ECE AĞIRTMIŞ, EKİN BÜYÜKŞAHİN / Ekinakis, ENES GÜL, EREN CANER POLAT, ETHEM ONUR BİLGİÇ, GERAY GENÇER, GİZEM WINTER, GÜLCE BAYCIK, HALİL SERCAN TUNALI, HANDE BAĞCI, KAAN BAĞCI, KAAN BİLALOĞLU, MAYA BORA, MERAL ERDOĞAN / Malotti, MERVE ATILGAN, MERVE YİĞİT, METE KAPLAN EKER, MİRAÇ YILDIRIM AKÇELEP, MURAT BAŞOL, MURAT KALKAVAN, MURAT MİROĞLU, NAGİHAN ÖZKAR, NAZ TANSEL, OĞUZ DEMİR, OLGUN KAŞIKÇI, ÖMER FARUK YAMAN, ÖZGÜR ERMAN, RUKİYE YALNIZ, SELMAN HOŞGÖR, SERNUR IŞIK, ULAŞ ERYAVUZ, YAREN YAVUZ, YASEMİN KARABULUT / Yamisi, YAVUZ ÖZTÜRK